Meny Lukk

Yeti SB165

kr72,900.00kr123,900.00

På fjernlager: 2-4 uker levering

Varenummer: YETISB165 Kategorier: ,

YETI SB165

SB165 er Yeti sin aller groveste sykkel for det mest krevende terrenget. Med 27.5-tommers hjul, 165mm vandring, og 180mm gaffel – er dette deres freeridesykkel!
Reed Boggs har allerede kjørt inn til en tredjeplass i RedBull Rampage på denne sykkelen!

Høydepunkter:

  • 27″ foran og bak
  • Livstidsgaranti på ramme
  • Støtte for dobbeltkrona gaffel
  • Switch Infinity demperplatform
  • 165mm vandring bak og 180mm foran

Switch Infinity linken sørger for å posjonere ut tilgjengelig vandring på sykkelen slik at den er sensitiv over små ujevnheter – med god support midt i vandringen – i tillegg til å gi bunnløs følelse i de største kompresjonene. Det beste av alt er at dette også gjør den meget tråkkvennlig, slik at du selv kan velge om shuttle, heisbasert, eller “earn your turns” er din greie. Parret opp med en coil-shock har du en sykkel som skriker etter å bli kjørt hardt i det røffeste terrenget du kan kaste på den. Om ikke det skulle være nok, har rammen støtte for dobbeltkrona gaffel – slik at du kan tyne enda mer ut av denne nedovermaskinen.

Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler og beskyttelse på kjedestag.

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.


KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

 T3T2 FLOAT X2T2T1C1.5C2C1
KITT3, TURQ series carbon, SRAM XX1 Eagle, Fox Factory 38 GRIP 2 ForkT2, TURQ series carbon, Fox Factory Float X2 Shock, SRAM X01 Eagle, Fox Factory GRIP 2 38 ForkT2, TURQ series carbon, SRAM X01 Eagle, Fox Factory 38 GRIP 2 ForkT1, TURQ series carbon, Shimano XT, Fox Factory GRIP 2 38 ForkC1.5, C series carbon, Shimano XT, Fox Performance 38 ForkC2, C series carbon, SRAM GX Eagle, Fox Performance 38 ForkC1, C series carbon, Shimano SLX, Fox Performance 38 Fork
RAMMESB165SB165SB165SB165SB165SB165SB165
GAFFELFOX FACTORY 38 GRIP 2/180MMFOX FACTORY 38 GRIP 2/180MMFOX FACTORY 38 GRIP 2/180MMFOX FACTORY 38 GRIP 2/180MMFOX PERFORMANCE 38/180MMFOX PERFORMANCE 38/180MMFOX PERFORMANCE 38/180MM
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIES
VANDRING165mm165mm165mm165mm165mm165mm165mm
BAKDEMPERFOX FACTORY DHX2 2 POS LEVER SLS SPRINGFOX FACTORY FLOAT X2FOX FACTORY DHX2 2 POS LEVERFOX FACTORY DHX2 2 POS LEVERFOX PERFORMANCE ELITE DHX2 2 POS LEVERFOX PERFORMANCE ELITE DHX2 2 POS LEVERFOX PERFORMANCE ELITE DHX2 2 POS LEVER
HJULSETTDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS E1900 30MM
BAKGIRSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
SHIFTERSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
KRANKSRAM X01 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSHIMANO SLX 30T 170MM
KRANKLAGERSRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92
KASSETTSRAM XX1 EAGLE 1299 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SHIMANO XT 10-51SHIMANO XT 10-51SRAM GX EAGLE 1275 10-52SHIMANO SLX 10-51
KJEDESRAM XX1 EAGLESRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
BREMSERSRAM CODE RSCSRAM CODE RSCSRAM CODE RSCSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO XT 4 PISTONSRAM CODE RSHIMANO DEORE 4 PISTON
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SHIMANO 203/SHIMANO 203SHIMANO 203/SHIMANO 203SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SHIMANO 203/SHIMANO 203
SETEPINNEFOX TRANSFER FACTORY 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MM
FRAMDEKKMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+
BAKDEKKMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X800MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MM
STEMBURGTEC ENDURO MK3 CNC 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50RACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETEERGON SADDLESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH380410450495
B - TOPTUBE LENGTH567598.5621.5649.4
C - HEADTUBE ANGLE63.563.563.563.5
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE77777777
E - CHAINSTAY LENGTH433433433433
F - WHEELBASE1197.71230.21255.21285.2
G - ESTIMATED BB HEIGHT344.9344.9344.9344.9
H - STANDOVER710.4716.3723.4746.7
I - HEADTUBE LENGTH104.8110.4121.6132.8
J - AXLE TO CROWN569.1569.1569.1569.1
K - OFFSET37.537.537.537.5
L - STACK594.9599.9609.9619.9
M - REACH430.1460.1480.1505.1
N - FRONT CENTER764.7797.2822.2852.2

https://yeticycles.com/bikes/sb165