0
Your Cart

YETI SB160

Arvtageren til SB150 – en av verdens raskeste endurosykler – med flere seiere enn noen annen sykkel i Enduro World Series.
Nye SB160 er raffinert til det aller ytterste for å hente hundredeler der den kan. Dette er Yeti’s Formel 1 sykkel!

Høydepunkter:

  • 64° styrevinkel
  • 29″ Foran og bak
  • Gjenget krankhus
  • Låste kabelføringer i ramme
  • Switch Infinity demperplatform
  • 160mm vandring bak og 170mm foran
  • Størrelse-spesifikke kjedestag og setevinkel

I tillegg til solide ryttere som Richie Rude ligger mye av nøkkelen til suksess i Yeti sitt Switch Infinity system. Den patenterte linken utviklet sammen Fox Racing Shox, sørger for et demperoppheng som er sensistivt over små ujevnheter i terrenget – i tillegg til å gi en solid tråkkeplatform – og en følelse av bunnløs vandring i de største kompresjonene. Kombiner dette med korte kjedestag og en foroverlent kjøreposisjon – så har du et svært morsom og rask sykkel til alt ifra stisykling i marka, enduroritt og hesibasert sykling!

SB160 kommer med store hjul i begge ender, 160mm vandring i baken, og 170 i front. Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og  C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler med låste inn- og utganger fra ramme og baktriangel, samt beskyttelse på kjedestag og under krankhus, i tillegg til enduro max bearings rammelager som ligger beskyttet i ramme-hardware og aldri rett mot carbon-rammen for å sørge for 100% toleranse og enda bedre holdbarhet på lager.

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen og SwitchInfinity med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

KITC1 / SLXC2 / GXT1 / X01/GXT3 / X01 AXST4 / XX1 AXS
GAFFELPERF 38 170mmPERF 38 170mmFACT 38 Grip 2 170mmFACT 38 Grip 2 170mmFACT 38 Grip 2 170mm
BAKDEMPERPERF FLOATXPERF FLOATXX2 FACTX2 FACTX2 FACT
FRAMDEKKASSEGAI EXO+ 29X2.5ASSEGAI EXO+ 29X2.5ASSEGAI EXO+ 29X2.5ASSEGAI EXO+ 29X2.5ASSEGAI EXO+ 29X2.5
BAKDEKKMINION DHR II 3C EXO+ 29X2.4MINION DHR II 3C EXO+ 29X2.4MINION DHR II 3C EXO+ 29X2.4MINION DHR II 3C EXO+ 29X2.4MINION DHR II 3C EXO+ 29X2.4
BREMSESKIVE FORANSMRT66LCENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200
BREMSESKIVE BAKSMRT66LLCENTERLINE 220CENTERLINE 220CENTERLINE 220CENTERLINE 220
STYRELAGER40 INTEGRATED CUSTOM 51 15MM40 INTEGRATED CUSTOM 51 15MM40 INTEGRATED CUSTOM 51 15MM40 INTEGRATED CUSTOM 51 15MM110 INTEGRATED 51mm top
HJULSETTE1900 29" 30MME1900 29" 30MMEX1700 29" 30MM CUSTOMEX1700 29" 30MM CUSTOMEX1700 29" 30MM CUSTOM
KRANKLAGERXT BB BSA 73mmBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTB
SLANGERSTANSSTANSSTANSSTANSSTANS
STYRERIDE WIDE ALLOY ENDURO 35x800 AL2014 35MM RISERIDE WIDE ALLOY ENDURO 35x800 AL2014 35MM RISEYETI 35X800 35MM RISEYETI 35X800 35MM RISEYETI 35X800 35MM RISE
STEMEnduro MK3 35X50 OEEnduro MK3 35X50 OEEnduro MK3 35X50 OEEnduro MK3 35X50 OEEnduro MK3 35X50 AM
KRANKSLX 30TGX 30T AlloyX1 30T CarbonX1 30T CarbonX01 30T Carbon
SETESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSM ENDURO PRO S/M
BREMSERSLX 4 PISTONCODE RCODE RSCCODE RSCCODE RSC
BAKGIRSLXGXX01XX1 AXSXX1 AXS
KASSETTSLX 10-511275 10-521275 10-521295 10-521299 10-52 RAINBOW
KJEDESLX 126 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKXX1 122 LINK Rainbow
SHIFTERXT 12SPDGX 12SPDGX 12SPDAXS 12SPD DIS W/CHARGERAXS 12SPD DIS W/CHARGER
SETEPINNEONEUP Dropper PostONEUP Dropper PostTRANSFER PERFORMANCETRANSFER PERFORMANCETRANSFER FACTORY
GRIPSELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACK
RAMMESB160 C-SERIES FRAMESB160 C-SERIES FRAMESB160 T-SERIES FRAMESB160 T-SERIES FRAMESB160 T-SERIES FRAME
TILVALGFOX FACTORYFOX FACTORYDT SWISS EXC 1501 30MM CARBONDT SWISS EXC 1501 30MM CARBONDT SWISS EXC 1501 30MM CARBON

 

 

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

STØRRELSESMALLMEDIUMLARGEXLXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm195-210 cm
M - REACH435465485510525
B - TOPTUBE LENGTH571602624651670
L - STACK615620625635655
I - HEADTUBE LENGTH95101107118140
A - SEAT TUBE LENGTH365400440470485
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE77.577.577.577.577.5
C - HEADTUBE ANGLE6464646464
G - ESTIMATED BB HEIGHT353353353353353
N - FRONT CENTER774807829859884
E - CHAINSTAY LENGTH437439441443445
F - WHEELBASE12111246127013021329
H - STANDOVER735744750756757
J - AXLE TO CROWN588588588588588
GAFFELVANDRING170170170170170
VERTIKAL GAFFELVANDRING152.8152.8152.8152.8152.8
K - OFFSET4444444444