Meny Lukk

Yeti SB140

kr47,900.00kr114,900.00

På fjernlager: 2-4 uker levering

Varenummer: YETISB140 Kategorier: ,

YETI SB140

Yeti´s allrounder med 27.5-tommers hjul og leken geometri til alt ifra stisykling i marka, jibbing, dirt jumps, mini-enduro og heisbasert moro! Her får du 140mm vandring, parret opp med en 150mm gaffel – eventuelt 160mm på LR / “Lunch Ride Edition”

Høydepunkter:

  • 27″ Foran og bak
  • Livstidsgaranti på ramme
  • Switch Infinity demperplatform
  • Kommer også i “Lunch Ride Edition”
  • 140mm vandring bak og 150mm foran

På slaget klokken 12 stenges nesten hele Yeti´s hovedkarter i Golden, Colorado ned. Alle medarbeidere fra regnskap, til lager og mekanikere – hopper i sykkeltøyet og hiver seg på sykkelen for deres daglige lunch ride. “Lunch Ride Edition” er derfor er kit slik Yeti sine medarbeidere har tunet og satt opp sine SB140 – litt mer vandring foran og bak, slik at du kan dra på enda litt til!

Uansett hvilken utgave du velger – vil du takket være SwitchInfinity demperplatformen få en sykkel som klatrer utrolig godt i teknisk terreng, samtidig som den er sensitiv over små ujevnheter i terrenget – i tillegg til å gi en bunnløs følelse i de største kompresjonene.

Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler og beskyttelse på kjedestag.

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her! Vi har de fleste reservedeler til gjeldende generasjons Yeti sykler på lager til enhver tid – slik at du kan holde sykkelen din godt vedlikeholdt. I tillegg har vi service-kit på verkstedet med alt av bolter, kulelager og smådeler – for å sørge for at du er kortest mulig tid uten sykkel!KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

 T3TLR T2T2T1C2CLR C2CLR C3.5C1
CLR C1
KITT3, TURQ series carbon, SRAM XX1 Eagle, Fox Factory 36 Fit 4 ForkTLR T2, TURQ series carbon, SRAM X01 Eagle, Fox Factory 36 Grip 2 ForkT2, TURQ series carbon, SRAM X01 Eagle, Fox Factory 36 Fit 4 ForkT1, TURQ series carbon, Shimano XT, Fox Factory 36 Fit 4 ForkC2, C series carbon, SRAM GX Eagle, Fox Performance 36 ForkCLR, C series carbon, SRAM GX Eagle, Fox Performance 36 ForkC3.5, C series carbon, Shimano XT, Fox Performance 36 ForkC1, C series carbon, Shimano SLX, Fox Performance 36 ForkCLR, C series carbon, Shimano SLX, Fox Performance 36 Fork
RAMMESB140SB140SB140SB140SB140SB140SB140SB140SB140
GAFFELFOX FACTORY 36 FIT 4/150MMFOX FACTORY 36 GRIP 2/160MMFOX FACTORY 36 FIT 4/150MMFOX FACTORY 36 FIT 4/150MMFOX PERFORMANCE 36/150MMFOX PERFORMANCE 36/160MMFOX PERFORMANCE 36/160MMFOX PERFORMANCE 36/150MMFOX PERFORMANCE 36/160MM
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIES
VANDRING140MM140MM140MM140MM140MM140MM140MM140MM140MM
BAKDEMPERFOX FACTORY FLOAT DPSFOX FACTORY FLOAT XFOX FACTORY FLOAT DPSFOX FACTORY FLOAT DPSFOX PERFORMANCE FLOAT DPSFOX PERFORMANCE FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT DPSFOX PERFORMANCE FLOAT X
HJULSETTDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS XM1700 30MMUPGRADABLEDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS E1900 30MM
BAKGIRSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO SLXSHIMANO SLX
SHIFTERSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO SLXSHIMANO SLX
KRANKSRAM X01 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO SLX 30T 170MMSHIMANO SLX 30T 170MM
KRANKLAGERSRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92
KASSETTSRAM XX1 EAGLE 1299 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SHIMANO XT 10-51SRAM GX EAGLE 1275 10-52SRAM GX EAGLE 1275 10-50SHIMANO XT 10-51SHIMANO SLX 10-51SHIMANO SLX 10-51
KJEDESRAM XX1 EAGLESRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO SLXSHIMANO SLX
BREMSERSRAM G2 ULTIMATESRAM CODE RSCSRAM G2 RSCSHIMANO XT 4 PISTONSRAM G2 RSRAM CODE RSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO DEORE 4 PISTONSHIMANO DEORE 4 PISTON
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 180/SHIMANO 180SRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SHIMANO 203/SHIMANO 203SHIMANO 180/SHIMANO 180SHIMANO 203/SHIMANO 203
SETEPINNEFOX TRANSFER FACTORY 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MM
FRAMDEKKMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+
BAKDEKKMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON 35X760MMYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X760MMYETI CARBON 35X760MMRACE FACE AEFFECT R 35X760MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X760MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MM
STEMBURGTEC ENDURO MK3 CNC 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50RACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETEERGON SADDLESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM
GEOMETRI OG STØRRELSE – SB140 (bla mot høyre)

 XSSMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE149-160 cm155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH355380410450495
B - TOPTUBE LENGTH536.9565.8597.2620.1648.1
C - HEADTUBE ANGLE65.565.465.465.465.4
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE77.677.577.577.477.3
E - CHAINSTAY LENGTH432.9432.9432.9432.9432.9
F - WHEELBASE1140.21171.31203.61228.31257.9
G - ESTIMATED BB HEIGHT336.6336.6336.7336.8336.9
H - STANDOVER698.4703.8706.2708.6711
I - HEADTUBE LENGTH95.5109.9115.4126.4137.5
J - AXLE TO CROWN539.1539.1539.1539.1539.1
K - OFFSET3737373737
L - STACK578.8591.7596.5606.4616.3
M - REACH409.6434.6464.5484.5509.5
N - FRONT CENTER707.3738.4770.7795.4825

 

GEOMETRI OG STØRRELSE – SB140 LUNCH RIDE (bla mot høyre)

 XSSMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE149-160 cm155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH355380410450495
B - TOPTUBE LENGTH538.2567598.5621.5649.4
C - HEADTUBE ANGLE6565656565
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE77.177777776.9
E - CHAINSTAY LENGTH433433433433433
F - WHEELBASE1144.81175.91208.21232.91262.6
G - ESTIMATED BB HEIGHT339.9339.9339.9339.9339.9
H - STANDOVER702.4707.6710712.3714.7
I - HEADTUBE LENGTH95.5109.9115.4126.4137.5
J - AXLE TO CROWN549.1549.1549.1549.1549.1
K - OFFSET3737373737
L - STACK581.9594.9599.9609.9619.9
M - REACH405.1430.1460.1480.1505.1
N - FRONT CENTER711.8742.9775.2799.9829.6

 

 

https://yeticycles.com/bikes/sb140