Meny Lukk

Yeti 160E

kr109,900.00kr134,900.00

Vi får et begrenset antall for omgående levering. Ønsker du å forhåndsbestille sykkel med levering til våren, tar vi kun 15% depositum. Vi tilbyr i tillegg fullfinansiering, delbetaling og rentefri utsettelse.

Varenummer: YETI160E Kategorier: ,

YETI 160E

Yeti 160E – en av verdens første elsykler designet for racing! Det betyr ikke bare en rask sykkel for de beste rytterne i verden – men også en helt utrolig effektiv og morsom kjøremaskin for de som ønsker det ypperste markedet kan tilby!

Høydepunkter:

  • 29″ foran og bak
  • Sixfinity demperplatform
  • Livstidsgaranti på ramme
  • Støtter både coil- og luftdemper
  • 160mm vandring bak og 170mm foran
  • Shimano EP8, 85 NM og 630Wh batteri

Vi har selv en del timer på denne sykkelen nå, og kan sammen med tilbakemeldinger fra våre kunder – virkelig stå inne for at dette er noe av det aller råeste på markedet pr dags dato.
Dette underbygges i tillegg av solide produkttester fra kjente aktører som PinkBike, VitalMTB, LoamWoolf, Beta Mag +++

160E er ikke bare en rå maskin – men også et smykke av en sykkel, med detaljer, byggekvalitet og finish det oser kvalitet av lang vei! Men ikke ta vårt ord på det – kom heller innom for en titt og prøvekjøring fra vårt showroom i Drammen.

Sykkelen kommer med 29 tommers hjul i begge ender, 160mm vandring bak, og 170 i fronten. Drivsystemet består av Shimano´s EP8 motor med 85 NM og 630Wh batteri – for det beste forholdet mellom vekt og ytelse – slik at du får en lettkjørt, leken og balansert sykkel! Ikke bare har Shimano en av de beste og mest effektive systemene på markedet – men også et av verdens – og ikke minst Norges – ledende nettverk at sertifiserte verksteder og forhandlere for support, feilsøking, service og vedlikehold av din elsykkel!

Mye av grunnen til 160E sin effektivitet ligger i deres demperplatform Sixfinity – som takket være dens egenskaper – sørger for å øke akselerasjonen og holde farten oppe over små og store ujevnheter i terrenget til enhver tid. Mens andre sykkelprodusenter konkurrerte om å være først ute med sin elsykkel – brukte Yeti 5 år på å utvikle, forbedre og rafinere sin 160E sammen med de raskeste rytterne på planeten – for å lage en av verdens raskeste elsykler!

Fart er ingen ting uten kontroll. Til tross for sitt racing-fokuserte DNA er dette samtidig en lettkjørt elsykkel med korte kjedestag – som sørger for at den svinger utrolig godt – i tillegg til at den gjerne innbyr til dans og luft under hjula!

Rammen kommer i topputgaven TURQ. Dette er karbonfiber av øverste kvalitet, som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Rammen kommer i tillegg med en Flip-Chip slik at du kan justere progressivitet på bakdemper. Dette gjør ikke bare at den har støtte for både coil- og luftdemper – men betyr også at du kan fin-tune hvordan du vil at sykkelen skal føles mot underlaget. Fra 25% for den stiveste og mest effektive setupen, til 35% for den mer livlige og plushe følelsen – eller midt i mellom for det beste av begge verdener. Yeti 160E kommer også med interne føringer for kabler, beskyttelse på kjedestag samt custom kjedfører fra OneUp.

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

T1C1
KITT1 TURQ | Shimano XT | Fox FactoryC1 TURQ | Shimano SLX | Fox Performance
RAMMEYETI 160EYETI 160E
GAFFELFOX FACTORY 38 GRIP 2/170MM E-TuneFOX PERFORMANCE 38/170MM E-TUNE
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIES
VANDRING160mm (6.3")160mm (6.3")
BAKDEMPERFOX FACTORY FLOAT X2FOX PERFORMANCE FLOAT X
HJULSETTDT SWISS EX1700 30MM (Kan oppgraderes)DT SWISS E1900 30MM (Kan oppgraderes)
BAKGIRSHIMANO XTSHIMANO SLX
SHIFTERSHIMANO XTSHIMANO SLX
KRANKSHIMANO EM900 34TSHIMANO EM600 34T
KASSETTSHIMANO XT 10-51SHIMANO SLX 10-51
KJEDESHIMANO XTSHIMANO SLX
BREMSERSRAM CODE RSCSRAM CODE R
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 220/SRAM CENTERLINE 200SRAM CENTERLINE 220/SRAM CENTERLINE 200
SETEPINNESRAM REVERB AXS 31.6MM SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 170MMONEUP DROPPER POST 31.6MM SM: 150MM, MD: 180MM, LG/XL: 210MM
FRAMDEKKMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+
BAKDEKKMAXXIS MINION DHR II 2.4 DDMAXXIS MINION DHR II 2.4 DD
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON BARYETI CARBON BAR
STEMBURGTEC ENDURO MK3 35X50MMBURGTEC ENDURO MK3 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM
MOTORSHIMANO EP8SHIMANO EP8
DISPLAYSHIMANO EM800SHIMANO EM800
LADERSHIMANO E6002SHIMANO E6002
BATTERISHIMANO 630WhSHIMANO 630Wh
BRYTERSHIMANO EM800LSHIMANO EM800L

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH380410450495
B - TOPTUBE LENGTH560.9591.8613.4641.5
C - HEADTUBE ANGLE64.564.564.564.5
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE78787878
E - CHAINSTAY LENGTH446446446446
F - WHEELBASE1208.31239.71262.11291.9
G - ESTIMATED BB HEIGHT350350350350
H - STANDOVER754754754754
I - HEADTUBE LENGTH9598.3103.8114.9
J - AXLE TO CROWN583.7583.7583.7583.7
K - OFFSET44444444
L - STACK617620625635
M - REACH430460480505
N - FRONT CENTER762.3793.7816.1845.9

 

https://yeticycles.com/bikes/160e