Meny Lukk

Yeti SB150

kr73,900.00kr118,900.00

På fjernlager: 2-4 uker levering

Varenummer: YETISB150 Kategorier: ,

YETI SB150

Yeti SB150 – er en av verdens raskeste endurosykler som har vunnet flere farts-etapper enn noen annen sykkel i Enduro World Series sin historie! Som med alle Yeti sine sykler er racing, fart og stabilitet i fokus – og dette er deres Formel 1 sykkel!

Høydepunkter:

  • 29″ Foran og bak
  • 29 EWS pallplasseringer
  • Switch Infinity demperplatform
  • 150mm vandring bak og 170mm foran

I tillegg til solide ryttere som Richie Rude ligger mye av nøkkelen til suksess i Yeti sitt Switch Infinity system. Den patenterte linken utviklet sammen Fox Racing Shox, sørger for et demperoppheng som er sensistivt over små ujevnheter i terrenget – i tillegg til å gi en solid tråkkeplatform – og en følelse av bunnløs vandring i de største kompresjonene. Kombiner dette med korte kjedestag og en foroverlent kjøreposisjon – så har du et svært morsom og rask sykkel til alt ifra stisykling i marka, enduroritt og hesibasert sykling!

SB150 kommer med store hjul i begge ender, 150mm vandring i baken, og 170 i front. Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og  C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler, beskyttelse på kjedestag og enduro max bearings!

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

 T3T2T1C1.5C2C1
KITTURQ | XX1 Eagle | Fox FactoryTURQ | SRAM X01 Eagle | Fox FactoryTURQ | Shimano XT | Fox FactoryC Carbon | Shimano XT | Fox PerformanceC Carbon | SRAM GX Eagle | Fox PerformanceC Carbon | Shimano SLX | Fox Performance
RAMMEYETI SB150YETI SB151YETI SB152YETI SB153YETI SB154YETI SB155
GAFFELFOX FACTORY 38 GRIP 2/170MMFOX FACTORY 38 GRIP 2/170MMFOX FACTORY 38 GRIP 2/170MMFOX PERFORMANCE 38/170MMFOX PERFORMANCE 38/170MMFOX PERFORMANCE 38/170MM
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIES
VANDRING150MM150MM150MM150MM150MM150MM
BAKDEMPERFOX FACTORY FLOAT X2FOX FACTORY FLOAT X2FOX FACTORY FLOAT X2FOX PERFORMANCE FLOAT X2FOX PERFORMANCE FLOAT X2FOX PERFORMANCE FLOAT X2
HJULSETTDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMUPGRADABLEDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS E1900 30MM
BAKGIRSRAM XX1 EAGLEUPGRADABLESRAM X01 EAGLEUPGRADABLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
SHIFTERSRAM XX1 EAGLEUPGRADABLESRAM X01 EAGLEUPGRADABLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
KRANKSRAM X01 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSHIMANO SLX 30T 170MM
KRANKLAGERSRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92
KASSETTSRAM XX1 EAGLE 1299 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SHIMANO XT 10-51SHIMANO XT 10-51SRAM GX EAGLE 1275 10-52SHIMANO SLX 10-51
KJEDESRAM XX1 EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
BREMSERSRAM CODE RSCSRAM CODE RSCSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO XT 4 PISTONSRAM CODE RSHIMANO DEORE 4 PISTON
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SHIMANO 203/SHIMANO 203SHIMANO 203/SHIMANO 203SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 200SHIMANO 203/SHIMANO 203
SETEPINNEFOX TRANSFER FACTORY 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MM
FRAMDEKKMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+
BAKDEKKMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X800MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MM
STEMBURGTEC ENDURO MK3 CNC 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50RACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETEERGON SADDLESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM

 

 

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH380410450495
B - TOPTUBE LENGTH571.9602.4625.6653.9
C - HEADTUBE ANGLE64.564.564.564.5
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE777776.976.8
E - CHAINSTAY LENGTH433433433433
F - WHEELBASE1192.51223.212481277.7
G - ESTIMATED BB HEIGHT347.8347.8347.9347.9
H - STANDOVER720.6727.8740.8761.6
I - HEADTUBE LENGTH9596.6107.7118.8
J - AXLE TO CROWN577.1577.1577.1577.1
K - OFFSET44444444
L - STACK613.4614.8624.8634.8
M - REACH430.2460.2480.2505.2
N - FRONT CENTER759.5790.2815844.7