0
Your Cart

YETI SB140 Lunch Ride

Yeti´s ultimate allrounder i en litt grovere versjon. Her er det 29 foran og bak, 65 graders styrevinkel, 140mm vandring bak, parret opp med en 160mm gaffel og kraftige bremser. Dette er sykkelen om du ønsker én sykkel til alt i fra stisykling i marka, til enduro og heisbasert herjing.

Høydepunkter:

  • 29″ foran og bak
  • 65° styrevinkel
  • 77° setevinkel
  • Størrelse S-XXL
  • Gjenget krankhus
  • Universal Derailleur Hanger
  • Låste kabelføringer i ramme
  • Ny SwitchInfinity link på alle T-kit
  • 140mm vandring bak og 160mm foran
  • Størrelse-spesifikke kjedestag og setevinkel

På slaget klokken 12 stenges nesten hele Yeti´s hovedkarter i Golden, Colorado ned. Alle medarbeidere fra regnskap, til lager og mekanikere – hopper i sykkeltøyet og hiver seg på sykkelen for deres daglige lunch ride. SB140 “Lunch Ride Edition” eller bare LR – er derfor et kit slik Yeti sine medarbeidere har tunet og satt opp sine SB140 – litt mer vandring i front, bakdemper med piggyback, kraftigere bremser og solide dekk – slik at du kan dra på enda litt til! Vi har selv vært med på Yeti sin Lunch Ride i Colorado – les mer om turen vår her. Ønsker du en kneppe kvikkere sykkel kan det være den vanlige SB140 eller SB120 er sykkelen for deg.

Uansett hvilken utgave du velger – vil du takket være SwitchInfinity demperplatformen få en sykkel som klatrer utrolig godt i teknisk terreng, samtidig som den er sensitiv over små ujevnheter i terrenget – i tillegg til å gi en bunnløs følelse i de største kompresjonene.

Rammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og  C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler med låste inn- og utganger fra ramme og baktriangel, samt beskyttelse på kjedestag og under krankhus. Alle rammelager er enduro max bearings som ligger beskyttet i ramme-hardware og aldri rett mot carbon-rammen for å sørge for 100% toleranse og enda bedre holdbarhet på lager.

GARANTI OG SERVICE

  • Som alle Yeti sine modeller kommer rammen og SwitchInfinity linken med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her.
  • Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand. Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering.
  • Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.
  • Du finner også et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

KITLR C1 / SLXLR C2 / GXLR C3 / GX AXSLR T1 / X01/GXLR T3 / X01 AXSLR T4 / XX1 AXS
GAFFELPERFORMANCE 36 160mmPERFORMANCE 36 160mmPERFORMANCE 36 160mmFACTORY 36 GRIP2 160mmFACTORY 36 GRIP2 160mmFACTORY 36 GRIP2 160mm
BAKDEMPERPERF FLOATXPERF FLOATXPERF FLOATXFACT FLOATXFACT FLOATXFACT FLOATX
FRAMDEKKMINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5
BAKDEKKMINION DHR II 3C EXO 29X2.4MINION DHR II 3C EXO 29X2.4MINION DHR II 3C EXO 29X2.4MINION DHR II 3C EXO 29X2.4MINION DHR II 3C EXO 29X2.4MINION DHR II 3C EXO 29X2.4
BREMSESKIVE FORANSMRT66MCENTERLINE 180CENTERLINE 180CENTERLINE 180CENTERLINE 180CENTERLINE 180
BREMSESKIVE BAKSMRT66LCENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200
STYRELAGER40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM110 INTEGRATED
HJULSETTCB SYNTHESIS ENDUROCB SYNTHESIS ENDUROCB SYNTHESIS ENDURODT XM1700 29" 30MMDT XM1700 29" 30MMDT XM1700 29" 30MM
KRANKLAGERXT BB BSA 73mmBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTB
SLANGERSTANSSTANSSTANSSTANSSTANSSTANS
STYREBURGTEC RIDE WIDE ALU 35X780MMBURGTEC RIDE WIDE ALU 35X780MMBURGTEC RIDE WIDE ALU 35X780MMYETI CARBON 35X780YETI CARBON 35X780YETI CARBON 35X780
STEMBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 AM
KRANKSLX 30TGX 30T AlloyGX 30T AlloyX1 30T CarbonX1 30T CarbonX01 30T Carbon
SETESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSM ENDURO PRO S/M
BREMSERSLX 4 PISTONCODE RCODE RCODE RSCCODE RSCCODE RSC
BAKGIRSLXGXGX AXSX01XX1 AXSXX1 AXS
KASSETTSLX 10-511275 10-521275 10-521275 10-521295 10-521299 10-52 RAINBOW
KJEDESLX 126 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKXX1 122 LINK
SHIFTERXT 12SPDGX 12SPDGX 12SPD AXS w/ChargerGX 12SPDAXS 12SPD DIS W/CHARGERAXS 12SPD DIS W/CHARGER
SETEPINNEONEUP Dropper PostONEUP Dropper PostONEUP Dropper PostTRANSFER PERFORMANCETRANSFER PERFORMANCETRANSFER FACTORY
GRIPSELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACK
RAMMESB140 29 C-SERIES FRAMESB140 29 C-SERIES FRAMESB140 29 C-SERIES FRAMESB140 29 T-SERIES FRAMESB140 29 T-SERIES FRAMESB140 29 T-SERIES FRAME
TILVALGFOX FACTORYFOX FACTORYFOX FACTORYDT SWISS EXC 1511 30MM CARBONDT SWISS EXC 1511 30MM CARBONDT SWISS EXC 1511 30MM CARBON

 

 

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

STØRRELSESMALLMEDIUMLARGEXLXXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm195-210 cm
M - REACH430460480505520
B - TOPTUBE LENGTH573603624652671
L - STACK617620625635655
I - HEADTUBE LENGTH9295100112134
A - SEAT TUBE LENGTH365400440470485
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE7777777777
C - HEADTUBE ANGLE6565656565
G - ESTIMATED BB HEIGHT342342342342342
N - FRONT CENTER752783806835860
E - CHAINSTAY LENGTH436438440442444
F - WHEELBASE11881221124612771304
H - STANDOVER726733737739744
J - AXLE TO CROWN575575575575575
GAFFELVANDRING160160160160160
VERTIKAL GAFFELVANDRING145145145145145
K - OFFSET4444444444