0
Your Cart

YETI SB140

Yeti´s ultimate allrounder til alt ifra stisykling i marka, til enduro og heisbasert sykling. Her er det 29 foran og bak, 140mm vandring, parret opp med en 150mm gaffel og leken geometri. Dette er sykkelen om du ønsker én sykkel til all slags bruk!

Høydepunkter:

  • 29″ foran og bak
  • 65.5° styrevinkel
  • 77.5° setevinkel
  • Størrelse S-XXL
  • Gjenget krankhus
  • Universal Derailleur Hanger
  • Låste kabelføringer i ramme
  • Ny SwitchInfinity link på alle T-kit
  • 140mm vandring bak og 150mm foran
  • Størrelse-spesifikke kjedestag og setevinkel

Er du ute etter litt mer vandring for å dra på litt mer? Da er det SB140 Lunch Ride som gjelder. På slaget klokken 12 stenges nesten hele Yeti´s hovedkarter i Golden, Colorado ned. Alle medarbeidere fra regnskap, til lager og mekanikere – hopper i sykkeltøyet og hiver seg på sykkelen for deres daglige lunch ride. SB140 “Lunch Ride Edition” eller bare LR – er derfor et kit slik Yeti sine medarbeidere har tunet og satt opp sine SB140 – litt mer vandring i front, bakdemper med piggyback, kraftigere bremser og solide dekk – nettopp slik at du kan dra på enda litt til! Vi har selv vært med på Yeti sin Lunch Ride i Colorado – les mer om turen vår her.

Uansett hvilken utgave du velger – vil du takket være SwitchInfinity demperplatformen få en sykkel som klatrer utrolig godt i teknisk terreng, samtidig som den er sensitiv over små ujevnheter i terrenget – i tillegg til å gi en bunnløs følelse i de største kompresjonene.

Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler og beskyttelse på kjedestag. 

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

KITC1 / SLXC2 / GXT2 / X01T3 / X01 AXST4 / XX1 AXS
GAFFELPERFORMANCE 36 150mmPERFORMANCE 36 150mmFACTORY 36 FIT 150mmFACTORY 36 FIT 150mmFACTORY 36 FIT 150mm
BAKDEMPERDPS PERFDPS PERFDPS FACTDPS FACTDPS FACT
FRAMDEKKMINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5MINION 3C MAXX TERRA EXO 29X2.5
BAKDEKKAGGRESSOR EXO DUAL 29X2.3AGGRESSOR EXO DUAL 29X2.3AGGRESSOR EXO DUAL 29X2.3AGGRESSOR EXO DUAL 29X2.3AGGRESSOR EXO DUAL 29X2.3
BREMSESKIVE FORANSMRT66MCENTERLINE 180CENTERLINE 180CENTERLINE 180CENTERLINE 180
BREMSESKIVE BAKSMRT66LCENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200CENTERLINE 200
STYRELAGER40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM40 INTEGRATED 8MM110 INTEGRATED
HJULSETTCB SYNTHESIS ENDUROCB SYNTHESIS ENDURODT XM1700 29" 30MMDT XM1700 29" 30MMDT XM1700 29" 30MM
KRANKLAGERXT BB BSA 73mmBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTBBB DUB BSA 73 MTB
SLANGERSTANSSTANSSTANSSTANSSTANS
STYREBURGTEC RIDE WIDE ALU 35X780MMBURGTEC RIDE WIDE ALU 35X780MMYETI CARBON 35X780YETI CARBON 35X780YETI CARBON 35X780
STEMBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 OEBURGTEC MK3 35X50 AM
KRANKSLX 30TGX 30T AlloyX1 30T CarbonX1 30T CarbonXX1 30T Carbon
SETESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSM ENDURO PRO S/M
BREMSERSLX 4 PISTONG2 RG2 RSCG2 RSCG2 ULTIMATE
BAKGIRSLXGXX01XX1 AXSXX1 AXS
KASSETTSLX 10-511275 10-521295 10-521295 10-521299 10-52 RAINBOW
KJEDESLX 126 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKGX 122 LINKXX1 122 LINK
SHIFTERXT 12SPDGX 12SPDX01 12SPDAXS 12SPD DIS W/CHARGERAXS 12SPD DIS W/CHARGER
SETEPINNEONEUP Dropper PostONEUP Dropper PostTRANSFER PERFORMANCETRANSFER PERFORMANCETRANSFER FACTORY
GRIPSELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACKELITE PRO BLACK
RAMMESB140 29 C-SERIES FRAMESB140 29 C-SERIES FRAMESB140 29 T-SERIES FRAMESB140 29 T-SERIES FRAMESB140 29 T-SERIES FRAME
TILVALGFOX FACTORYFOX FACTORYFOX FACTORYDT SWISS EXC 1511 30MM CARBONDT SWISS EXC 1511 30MM CARBON

GEOMETRI OG STØRRELSE – SB140 (bla mot høyre)

STØRRELSESMALLMEDIUMLARGEXLXXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm195-210 cm
M - REACH435465485510525
B - TOPTUBE LENGTH571602623650670
L - STACK614617621631651
I - HEADTUBE LENGTH9295100112134
A - SEAT TUBE LENGTH365400440470485
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE77.577.577.577.477.4
C - HEADTUBE ANGLE65.465.465.465.465.4
G - ESTIMATED BB HEIGHT339339339339339
N - FRONT CENTER748779802831856
E - CHAINSTAY LENGTH436438440442444
F - WHEELBASE11841217124212731300
H - STANDOVER722729733735740
J - AXLE TO CROWN565565565565565
GAFFELVANDRING150150150150150
VERTIKAL GAFFELVANDRING136.4136.4136.4136.4136.4
K - OFFSET4444444444