Meny Lukk

Yeti SB130

kr69,900.00kr114,900.00

På fjernlager: 2-4 uker levering

Varenummer: YETISB130 Kategorier: ,

YETI SB130

Yeti´s ultimate allrounder til alt ifra stisykling i marka, til enduro og heisbasert sykling. Her er det 29 foran og bak, 130mm vandring, parret opp med en 150mm gaffel og leken geometri. Dette er sykkelen om du ønsker én sykkel til all slags bruk!

Høydepunkter:

  • 29″ Foran og bak
  • Livstidsgaranti på ramme
  • Switch Infinity demperplatform
  • Kommer også i “Lunch Ride Edition”
  • 130mm vandring bak og 150mm foran

På slaget klokken 12 stenges nesten hele Yeti´s hovedkarter i Golden, Colorado ned. Alle medarbeidere fra regnskap, til lager og mekanikere – hopper i sykkeltøyet og hiver seg på sykkelen for deres daglige lunch ride. “Lunch Ride Edition” er derfor er kit slik Yeti sine medarbeidere har tunet og satt opp sine SB130 – litt mer vandring foran og bak, slik at du kan dra på enda litt til!

Uansett hvilken utgave du velger – vil du takket være SwitchInfinity demperplatformen få en sykkel som klatrer utrolig godt i teknisk terreng, samtidig som den er sensitiv over små ujevnheter i terrenget – i tillegg til å gi en bunnløs følelse i de største kompresjonene.

Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler og beskyttelse på kjedestag. 

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

 T3TLR T2T2TLR T1T1C2CLR CC3.5C1.5C1
KITT3 TURQ | SRAM XX1 Eagle | Fox FactoryTLR T2 TURQ | SRAM X01 Eagle | Fox FactoryT2 TURQ | SRAM X01 Eagle | Fox FactoryTLR T1 | TURQ | Shimano XT | Fox FactoryT1 TURQ | Shimano XT | Fox FactoryC2 | SRAM GX Eagle | Fox PerformanceCLR | SRAM GX Eagle | Fox Performance 36C3.5 | Shimano XT | Fox PerformanceC1.5 | Shimano XT | Fox PerformanceC1 | Shimano SLX | Fox Performance
RAMMESB130SB130SB130SB130SB130SB130SB130SB130SB130SB130
GAFFELFOX FACTORY 36 FIT4 150MMFOX FACTORY 36 GRIP2 160MMFOX FACTORY 36 FIT4 150MMFOX FACTORY 36 GRIP2 160MMFOX FACTORY 36 FIT4 150MMFOX PERFORMANCE 36 150MMFOX PERFORMANCE 36 160MMFOX PERFORMANCE 36 160MMFOX PERFORMANCE 36 150MMFOX PERFORMANCE 36 150MM
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIES
VANDRING130MM137MM130MM137MM130MM130MM137MM137MM (5.4")130MM (5.1")130MM (5.1")
BAKDEMPERFOX FACTORY FLOAT XFOX FACTORY FLOAT XFOX FACTORY FLOAT XFOX FACTORY FLOAT XFOX FACTORY FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT XFOX PERFORMANCE FLOAT X
HJULSETTDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS CUSTOM EX1700 30MMDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS E1900 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS M1900 30MM
BAKGIRSRAM XX1SRAM X01 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSHIMANO SLX
SHIFTERSRAM XX1SRAM X01 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSHIMANO SLX
KRANKSRAM X01 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO SLX 30T 170MM
KRANKLAGERSRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92SRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92
KASSETTSRAM XX1 EAGLE 1299 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SHIMANO XT 10-51SHIMANO XT 10-51SRAM GX EAGLE 1275 10-52SRAM GX EAGLE 1275 10-52SHIMANO XT 10-51SHIMANO XT 10-51SHIMANO SLX 10-51
KJEDESRAM XX1 EAGLESRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSHIMANO SLX
BREMSERSRAM G2 ULTIMATESRAM CODE RSCSRAM G2 RSCSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO XT 4 PISTONSRAM G2 RSRAM CODE RSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO DEORE 4 PISTON
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 203/SHIMANO 180SHIMANO 203/SHIMANO 180SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 200/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 203/SHIMANO 180SHIMANO 203/SHIMANO 180SHIMANO 203/SHIMANO 180
SETEPINNEFOX TRANSFER FACTORY 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MM
FRAMDEKKMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS ASSEGAI 2.5 EXO+MAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXO
BAKDEKKMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS MINION DHR II 2.4 EXO+MAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXO
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON 35X780MMYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X780MMYETI CARBON 35X800MMYETI CARBON 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MM
STEMBURGTEC ENDURO MK3 CNC 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50RACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETEERGON SADDLESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM

GEOMETRI OG STØRRELSE – SB130 (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH380410450495
B - TOPTUBE LENGTH570.7601.9625.2653.4
C - HEADTUBE ANGLE65.565.565.565.5
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE77.17776.976.9
E - CHAINSTAY LENGTH433433433433
F - WHEELBASE1173.91205.61230.21259.7
G - ESTIMATED BB HEIGHT337.6337.7337.7337.7
H - STANDOVER723.5725.9728.2730.6
I - HEADTUBE LENGTH9599.2110.2121.2
J - AXLE TO CROWN557.1557.1557.1557.1
K - OFFSET44444444
L - STACK611614.8624.8634.8
M - REACH430.2460.2480.2505.2
N - FRONT CENTER740.9772.6797.2826.7

 

GEOMETRI OG STØRRELSE – SB130 LUNCH RIDE (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH380410450495
B - TOPTUBE LENGTH572.1603.4626.7655
C - HEADTUBE ANGLE65.165.165.165.1
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE76.676.676.576.4
E - CHAINSTAY LENGTH433.2433.2433.2433.2
F - WHEELBASE1178.11209.81234.41263.9
G - ESTIMATED BB HEIGHT341340.9340.8340.8
H - STANDOVER729.3731.5733.7735.8
I - HEADTUBE LENGTH9599.2110.2121.2
J - AXLE TO CROWN567.1567.1567.1567.1
K - OFFSET44444444
L - STACK614.3618.3628.4638.5
M - REACH425.5455.6475.6500.6
N - FRONT CENTER744.8776.6801.1830.7

 

 

https://yeticycles.com/bikes/sb130