Meny Lukk

Yeti SB115

kr64,900.00kr111,900.00

På fjernlager: 2-4 uker levering

Varenummer: YETISB115 Kategorier: ,

YETI SB115

SB115 er den mest tråkkeffektive sykkelen i Yeti sin lineup! Cross country, down country, lett stisykkel og marka cruiser. Dette er sykkelen til alt i fra Ultrabriken og Terrengsykkelrittet, til dager hvor nesa peker mer nedover enn oppover! Sykkelen har store hjul i begge ender, 115mm vandring, 130mm gaffel og moderne geometri. Sammen med Switch Infinity linken sørger dette for å gi deg en svært effektiv tråkkeplatform – i tillegg til å hjelpe deg igjennom det mest tekniske og krevende terrenget!

Høydepunkter:

  • 29″ foran og bak
  • Livstidsgaranti på ramme
  • Switch Infinity demperplatform
  • 115mm vandring bak og 130mm foran

Switch Infinity linken sørger for å posjonere ut tilgjengelig vandring på syklelen – slik at du får en sykkel som klatrer utrolig godt i teknisk terreng – samtidig som den er sensitiv over små ujevnheter – i tillegg til å gi en bunnløs følelse i de største kompresjonene. Dette gjør at man kan få det beste av begge verdener – uten å føle at man har for mye eller for lite sykkel.

Carbonrammen kommer i to utgaver: TURQ – karbonfiber av høyeste kvalitet som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. Og  C-karbonutgaven – en noe modifisert versjon som er like stiv og sterkt, men som veier noe mer. Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler og beskyttelse på kjedestag.

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

 T3T2T1C1.5C2C1
KITT3, TURQ series carbon, SRAM XX1 Eagle, Fox Factory 34 ForkT2, TURQ series carbon, SRAM X01 Eagle, Fox Factory 34 ForkT1, TURQ series carbon, Shimano XT, Fox Factory 34 ForkC1.5, C series carbon, Shimano XT, Fox Performance 34 ForkC2, C series carbon, SRAM GX Eagle, Fox Performance 34 ForkC1, C series carbon, Shimano SLX, Fox Performance 34 Fork
RAMMESB115SB115SB115SB115SB115SB115
GAFFELFOX FACTORY 34 FIT4/130MMFOX FACTORY 34 FIT4/130MMFOX FACTORY 34 FIT4/130MMFOX PERFORMANCE 34/130MMFOX PERFORMANCE 34/130MMFOX PERFORMANCE 34/130MM
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIESTURQ SERIESC/SERIESC/SERIESC/SERIES
VANDRING115MM (4.5")115MM (4.5")115MM (4.5")115MM (4.5")115MM (4.5")115MM (4.5")
BAKDEMPERFOX FACTORY FLOAT DPSFOX FACTORY FLOAT DPSFOX FACTORY FLOAT DPSFOX PERFORMANCE FLOAT DPSFOX PERFORMANCE FLOAT DPSFOX PERFORMANCE FLOAT DPS
HJULSETTDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS M1900 30MM DT SWISS M1900 30MM
BAKGIRSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
SHIFTERSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
KRANKSRAM X01 EAGLE 30T 170MMSRAM X1 EAGLE 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSHIMANO XT 30T 170MMSRAM GX EAGLE 30T 170MMSHIMANO SLX 30T 170MM
KRANKLAGERSRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SHIMANO XT BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92
KASSETTSRAM XX1 EAGLE 1299 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SHIMANO XT 10-51SHIMANO XT 10-51SRAM GX EAGLE 1275 10-52SHIMANO SLX 10-51
KJEDESRAM XX1 EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
BREMSERSRAM G2 ULTIMATESRAM G2 RSCSHIMANO XT 4 PISTONSHIMANO XT 4 PISTONSRAM G2 RSHIMANO DEORE 4 PISTON
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 180/SHIMANO 180SHIMANO 180/SHIMANO 180SRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 180/SHIMANO 180
SETEPINNEFOX TRANSFER FACTORY 30.9MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 30.9MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 30.9MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 30.9MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 30.9MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MMFOX TRANSFER 30.9MM / SM: 125MM, MD: 150MM, LG/XL: 175MM
FRAMDEKKMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXOMAXXIS MINION DHF 2.5 EXO
BAKDEKKMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXOMAXXIS AGGRESSOR 2.3 EXO
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON 35X780MMYETI CARBON 35X780MMYETI CARBON 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MMRACE FACE AEFFECT R 35X780MM
STEMBURGTEC ENDURO MK3 CNC 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50RACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETEERGON SADDLESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH393419457495
B - TOPTUBE LENGTH577.6606.1631.3658.2
C - HEADTUBE ANGLE67.567.567.567.5
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE74747474
E - CHAINSTAY LENGTH440.7440.7440.7440.7
F - WHEELBASE1131116011861214.1
G - ESTIMATED BB HEIGHT341.9341.9341.9341.9
H - STANDOVER734.5733.8734734.9
I - HEADTUBE LENGTH96.2107123.2144.7
J - AXLE TO CROWN544544544544
K - OFFSET44444444
L - STACK603.7613.8628.9649
M - REACH404.5429.6449.6469.5
N - FRONT CENTER690.3719.3745.4773.4
O - VERTICAL FORK TRAVEL120.1120.1120.1120.1

https://yeticycles.com/bikes/sb115