Meny Lukk

Yeti ARC

kr47,900.00kr85,900.00

På fjernlager: 2-4 uker levering

Varenummer: YETIARC Kategorier: ,

YETI ARC

ARC tar deg tilbake til røttene!! Dette er en klassisk helstiv terrengsykkel – for den ultimate respons! Her er det kun beina til rytteren som styrer hvordan du følger underlaget ved hjelp av 29-tommers hjul og en gaffel på 130mm vandring. Som resten av lineupen til Yeti er dette en sykkel som er laget for fart og moro – så vel som bike packing, grusbanking, pump track og annen moro!

Høydepunkter:

  • 29″ Foran og bak
  • 130mm vandring foran
  • Livstidsgaranti på ramme

Rammen kommer i topputgaven TURQ. Dette er karbonfiber av øverste kvalitet, som gjør at Yeti kan ha den perfekte balansen mellom stivhet og holdbarhet til lavest mulig vekt. . Rammen kommer i tillegg med interne føringer for alt av kabler og beskyttelse, kjedestag og dobbelt opp med fester for flaskeholdere.

Som alle Yeti sine modeller kommer rammen med livstidsgaranti til første eier – slik at du kan gi gass uten å bekymre deg om uhellet skulle være ute! Les mer om Yeti sin Lifetime Warranty her. Service og vedlikehold er viktig for å holde din Yeti sykkel i topp stand! Derfor sørger vi for å lagerføre det meste av slitedeler for å kunne serve sluttkunder, verksteder og forhandlere. I tillegg til å gi teknisk support og service samt garanti- og reklamasjonshåndtering. Leter du etter teknisk dokumentasjon for din sykkel kan du finne dette her.

Du finner et utvalg av slitedeler for kjøp her hos oss. I tillegg har vi fullt servicekit på verkstedet for alle gjeldene modeller – samt kort levering på hele Yeti sin delekatalog til eldre sykkelmodeller.

KIT & SPESIFIKASJONER (bla mot høyre)

 T3T2C1.5C2C1
KITT3, TURQ series carbon, SRAM XX1 Eagle, Fox Factory 34 Fit 4 ForkT2, TURQ series carbon, SRAM X01 Eagle, Fox Factory 34 Fit 4 ForkC1.5, TURQ series carbon, Shimano XT, Fox Performance 34 ForkC2, TURQ series carbon, SRAM GX Eagle, Fox Performance 34 ForkC1, TURQ series carbon, Shimano SLX, Fox Performance 34 Fork
RAMMEARCARCARCARCARC
GAFFELFOX FACTORY 34 FIT4/130MMFOX FACTORY 34 FIT4/130MMFOX PERFORMANCE 34/130MMFOX PERFORMANCE 34/130MMFOX PERFORMANCE 34/130MM
MATERIALETURQ SERIESTURQ SERIEST/SERIEST/SERIEST/SERIES
VANDRINGHARDTAILHARDTAILHARDTAILHARDTAILHARDTAIL
BAKDEMPERBEINA DINE!BEINA DINE!BEINA DINE!BEINA DINE!BEINA DINE!
HJULSETTDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS XM1700 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS M1900 30MMDT SWISS M1900 30MM
BAKGIRSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
SHIFTERSRAM XX1 EAGLESRAM X01 EAGLESHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
KRANKSRAM XX1 EAGLE 32T 170MMSRAM X1 EAGLE 32T 170MMSHIMANO XT 32T 170MMSRAM GX EAGLE 32T 170MMSHIMANO SLX 32T 170MM
KRANKLAGERSRAM DUB BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92SRAM DUB BB92SHIMANO XT BB92
KASSETTSRAM XX1 EAGLE 1299 10-52SRAM X01 EAGLE 1295 10-52SHIMANO XT 10-51SRAM GX EAGLE 1275 10-52SHIMANO SLX 10-51
KJEDESRAM XX1 EAGLESRAM GX EAGLESHIMANO XTSRAM GX EAGLESHIMANO SLX
BREMSERSRAM LEVEL ULTIMATESRAM LEVEL TLMSHIMANO XT 2 PISTONSRAM LEVEL TLSHIMANO DEORE 2 PISTON
BREMSESKIVERSRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 180/SHIMANO 180SRAM CENTERLINE 180/SRAM CENTERLINE 180SHIMANO 180/SHIMANO 180
SETEPINNEFOX TRANSFER FACTORY 31.6MM / SM: 175MM, MD/LG/XL: 200MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 175MM, MD/LG/XL: 200MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 175MM, MD/LG/XL: 200MMFOX TRANSFER 31.6MM / SM: 175MM, MD/LG/XL: 200MMONEUP DROPPER POST 31.6MM SM: 180MM, MD/LG/XL: 210MM
FRAMDEKKMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS MINION DHF 2.6 EXOMAXXIS MINION DHF 2.6 EXO
BAKDEKKMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS REKON 2.6 EXOMAXXIS REKON 2.6 EXO
STYRELAGERCANE CREEK 110 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATEDCANE CREEK 40 INTEGRATED
STYREYETI CARBON 35X760MMYETI CARBON 35X760MMRACE FACE AEFFECT R 35X760MMRACE FACE AEFFECT R 35X760MMRACE FACE AEFFECT R 35X760MM
STEMBURGTEC ENDURO MK3 CNC 35X50BURGTEC ENDURO MK3 35X50RACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MMRACE FACE RIDE 35X50MM
GRIPSODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PROODI ELITE PRO
SETEERGON SADDLESILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOMSILVERADO CUSTOM

 

GEOMETRI OG STØRRELSE (bla mot høyre)

 SMALLMEDIUMLARGEXL
ANBEFALT HØYDE155-170 cm165-180 cm178-191 cm185-201 cm
A - SEAT TUBE LENGTH380410450495
B - TOPTUBE LENGTH577.4604.3626653.4
C - HEADTUBE ANGLE67676767
D - EFF. SEAT TUBE ANGLE76767676
E - CHAINSTAY LENGTH433433433433
F - WHEELBASE1143.51171.51194.21223.1
G - ESTIMATED BB HEIGHT310310310310
H - STANDOVER723722720720
I - HEADTUBE LENGTH95102.9109.6119.6
J - AXLE TO CROWN543.7543.7543.7543.7
K - OFFSET44444444
L - STACK631.7638.9645.1654.3
M - REACH420445465490
N - FRONT CENTER710.5738.5761.2790.1
O - VERTICAL FORK TRAVEL119.7119.7119.7119.7

https://yeticycles.com/bikes/arc